(+372) 58 024 476

Töötame 24 tundi, 7 päeva nädalas

infotorufix@gmail.com

OUR BLOG

Kanalisatsioonitorude vahetamine


Vee ja kanalistasioon

Paraku on väga raske langetada otsus kapitaalse kommunikatsioonide remondi kasuks kommertsmajas või selle sanitaarsõlmes, kuna seda peetakse suhteliselt kulukaks ja eriti kui see puudutab kanalisatsioonitorusid. Kui aga järgida püstitatud plaani, siis ei tundu kõik sugugi perspektiivitu. Niisiis, kui jagada töö osadeks, siis kujunevad sellest järgmised etapid:

•Vabastada ruum tööde tegemiseks.
•Demonteerida sanitaartehnilised seadmed, mis on äravooluga kanalisatsiooni.
•Demonteerida kanalisatsiooni püsttoru ning selle juurde viivad torud.
•Uue polüetüleentoru kokkupanek.
•Uute sanitaartehnilise seadmete paigaldus nende kohtadele.

Töö peamised etapid kanalisatsioonitorude vahetus

Esimese asjana, kui alustatakse remonttöödega, siis tuleb vesi välja lülitada, keerates kinni sooja ja külma kraanid.

Seejärel veenduda, et kanalisatsioon ei tööta püstikust ülespoole, millega välistatakse demonteerimise ajal võimalik lekkimine. Selleks, et teha vannitoas või tualettruumis vaba ruumi tööde teostamiseks, tuleks välja viia kõik kapid ja lauad. Maha võtta peegel ning ära võtta rätikud, põrandamatid ning muud aksessuaarid.

Rohkem ruumi tekib peale sanitaartehniliste seadmete demonteerimist. Vann tuleb lahti ühendada kanalisatsioonitorust ning viia see ruumist välja. Samuti tegutseda valamu ning WC-potiga. Peale seda, kuid kõik seadmed on demonteeritud, siis alles jäänud avaused tuleb korralikult kinni katta erinevate lappide või kilekotiga. Seda on vaja selles, et ebameeldiv lõhn ei leviks ruumi.

Järgmine etapp on vana kanalisatsioonitoru demonteerimine. Hea kui see on polüetüleenist, siis on selle lahtivõtmine üpris lihtne. Ühe käsisae lõikega lõigatakse maha püstiku juures paiknev otsmuhv ning torud võetakse ühenduskohtadest lahti. Kui aga tegemist on malmtoruga, siis selle lahtivõtmisega tuleb pisut vaeva näha.

Asi on selles, et malmtoru ühenduskohad tulenevalt tehnoloogiast temmitakse kokku ja vahel isegi kallatakse need väävliga üle. See muudab lahtivõtmise keeruliseks, kuid ei tasu norgu jääda. Hea võimalus püstiktoru lahtivõtmiseks on ketaslõikur, millega toru lahti saagida ning haamriga ettevaatlikult vastu toru otsamuhvi toksides, ülevalt alla toru ühenduskohast välja võtta.

Veel üks variant on kasutada väikest kangi, keerata välja kolmiktoru, mis sobis WC-potiga, kõigutades seda edasi-tagasi. Seejärel üksteise järel alt üles toru lahti võtta. Kõike barbaarsem viis on toru katkilöömine. Õnneks on malm suhteliselt pehme materjal ning laguneb juba esimese löögiga. Kui malm eemaldatakse täielikult, siis uus malmi ja polüetüleeni ühenduskoht vajab töötlemist sama ketaslõikuriga/lihvmasinaga.

Kokkupanekut teostatakse vanade kohtade järgi. Toru kinnitatakse iga 1.1 meetri järel. Polüetüleentoru monteerimisel õlitatakse tihendikumme rohke mootoriõliga ning pannakse need lõpuni välja.

Kokkuvõttes võib öelda, et kõige töömahukam etapp terves kanalisatsioonitorude vahetamise protsessis on vanade torude demonteerimine. Õige tööjaotuse korral saab seda teha üpris kergelt.

Call Now Button